Znečištění vod

MIMOŘÁDNÝ ÚSPĚCH MLADÝCH BADATELŮ Z BŘIDLIČNÉ

diplom globe

Ono, dostat možnost prezentovat svou badatelskou práci na takové úrovni, není vůbec snadné. Proč? Jedná se o mezinárodní program, který podporuje vědeckou činnost mladých ze všech zemí Evropy a Eurasie. Ty nejlepší projekty z jednotlivých zemí jsou následně přihlášeny do konference a jejich autoři dostávají příležitost prezentovat je na mezinárodním fóru. Zní to zajímavě, viďte, ale představte si, že podmínkou, je mimo jiné, prezentovat vše v anglickém jazyce.

Do letošního ročníku bylo vybráno 36 projektů z 10 zemí a jen dvě práce byly z České republiky.

Nu, a jednou z nich byla právě prezentace projektu s názvem „Znečištění potoka Poličky“, na kterém Václav Repáň, Martin Volek a Jan Loukota pracují již třetím rokem.

Ale vraťme se k průběhu a hodnocení naší práce. Obhajobu kluci zvládli na jedničku!!! Získali velkou pochvalu například od Petera Falcona z NASA, který byl prací nadšený. Vyzdvihl interaktivní mapu zdrojů znečištění, kterou hoši vytvořili. Pochvalu ale získali i od dalších vědců, ať již přímo, nebo přes chat. Konstatovali, že „takový přesah od laického bádání a vědy, až po komunikaci na lokální úrovni nemá nikdo…“

Nu, a pak již přišlo samotné vyhlášení výsledků.

„Gratulujeme k vaší mimořádné účasti a prezentaci na virtuální studentské konferenci GLOBE Europe a Eurasia 2024 a k získání ocenění v kategorii „Community Impact“. Vaše skupina získala stipendium ve výši 400 EUR, které použijete k účasti na studentské konferenci GLOBE 2024 v Mělníku v České republice dne 22. dubna 2024,“ zaznělo z úst zástupce pořadatele studentské konference, kterým je Vzdělávací centrum TEREZA.

Následovaly gratulace a online rozhovor s redaktorem Janem Žabkou.

Viďte, že to je opravdu parádní ocenění dlouhodobé práce našich mladých badatelů.

 

Mgr. Květa Děrdová

Přejít nahoru